«Հայաստանի խորհրդարանը ցանկանում է ԵՄ ու «դիսկո պարող» Միթխուն Չակրոբատին»
Հայաստանի խորհրդարանը ցանկանում է անդամակցել ԵՄ-ին, իսկ Հայաստանի կառավարությունը նախատեսում է հանդիպել ԵՄ ներկայացուցիչների հետ և մշակել Հայաստանի եվրաինտեգրման ճանապարհային քարտեզը, սակայն այն, թե ե՞րբ դա տեղի կունենա, հայտնի չէ: Հիշեցնենք, որ խորհրդարանը երկրորդ և վերջնական ընթերցմամբ ընդունել է «Հայաստանի Հանրապետության Եվրամիությանն անդամակցության գործընթացն սկսելու մասին» օրենքի նախագիծը, գրում է bloknot.ru–ն։ Հայաստանի իշխանությունը շատ կցանկանար երկու, ավելի շուտ երեք աթոռների վրա նստել, բայց դա դժվար թե հաջողվի։ Շատ պետությունների ղեկավարներ են փորձել, ոմանք նույնիսկ նստել են, բայց, նախ՝  ոչ բոլորը, և երկրորդ՝ ոչ շատ երկար:  Ռուսաստանն արդեն տեղեկացրել է, որ Հայաստանը պետք է ընտրի աթոռը՝ «եվրոպական», թե «ռուսական»։
Այս ֆոնին տեղին է նշել, որ ԱՄՆ-ը Հայաստանից հետ է կանչում իր դեսպան Քրիստինա Կվիենին։ Այս մասին գրել է «Իրավունք» թերթը վկայակոչելով դիվանագիտական ​​շրջանակներում իր աղբյուրները։ Ավելին, նրան կարող են դատել  կապված նրա Ուկրաինայում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար լինելու ժամանակ կատարածների համար։ Ներկայումս Վաշինգտոնը ծրագրում է դեսպանին փոխարինել չեզոք դիվանագետով։
Քաղաքագետներն ասում են, որ աշխարհում նոր իրողություններ են ի հայտ գալիս, ուստի Հայաստանը պետք է լավ մտածի, նախքան գլխապտույտ դեպի ԵՄ–ն շարժվելը։ Իսկ որոշ վերլուծաբաններ էլ չեն բացառում, որ շատ շուտով բազմաթիվ գաղտնիքներ կբացահայտվեն, որոնք կտան մի շարք հարցերի պատասխանները։ Օրինակ Նիկոլ Փաշինյանին ո՞վ բերեց իշխանության, կբացահայտվեն նրա իշխանության տարիներին պետբյուջեից յուրացված գումարները, պարզ կդառնա, թե ո՞ւմ հարազատներն են դրամաշնորհներ ստացել ու տենդերներ շահել, ինչո՞ւ ոչ մի խոշոր ձեռնարկություն չի գործարկվել, չի եղել ոչ մի խոստումնալից ծրագիր, բացի «պայմանավորվածներից», ի՞նչ վնաս է պատճառել կառավարությունը Հայաստանին։
Համացանցի օգտատերերը լավ ծիծաղել են Հայաստանի դեպի ԵՄ «երթի» վրա։ «Նրանք կարող են նաև միանալ Լատինական Ամերիկային», - մեկնաբանել է Ալենա Վ.–ն: «Հիմա մնում է միայն սպասել, որ ԵՄ–ն կողմ քվեարկի դրան։ Երեխաների պես միամիտ են, աստված իմ, ձեր երդվյալ ընկերներին՝ թուրքերին հարցրեք, թե ինչպե՞ս է դա լինում», - նշել է Անդրեյը: «Հայաստանի հաջորդ «հաղթական» քայլը NHL-ին, NBA-ին և Մասկի լուսնային ծրագրին միանալն է», - կատակել է Ալեքսեյ Օ.-ն:
Մինչդեռ Երևանում որոշել են խրախուսել բնակչությանը։ Մարտի 28-ից 30-ը մայրաքաղաքում կանցկացվի հնդկական կինոփառատոն ի պատիվ հայտնի դերասան Միթխուն Չակրոբատիի, կցուցադրվեն «դիսկո պարողի» մասնակցությամբ հանրապետությունում այդքան սիրված ֆիլմերը։ «Եկեք միասին հիշենք այն կախարդական օրերը, երբ ամբողջ քաղաքը քննարկում էր, թե ո՞վ կարող է կրկնել Ջիմիի հայտնի պարային շարժումները»,– փառատոնն են գովազդել կազմակերպիչները:
Հաստատվել է հանրակրթական ուսումնական հաստատության ղեկավարման հավաստագրի համար հավակնորդների քննության ժամանակացույցը WTA․ Էլինա Ավանեսյանը 37-րդն է Ուզում են վախեցնել, բայց ինքը պետք է վախենա․ Արա Աբրահամյան Երևանում «Volkswagen»-ը բախվել է «Իվանյանս» ՍՊԸ-ի «Opel Combo»-ին և այն մոտ 80 մետր առաջ է հրել Եվրոպայից խորհրդարանական ներկայացուցիչներ են ժամանել ԿիեւԳյումրիի մի քանի տեղամասերում կլինի վերահաշվարկՀայտնի է դարձել Կիև ժամանած արտասահմանցի հյուրերի մասին Նորություն հղիության և անաշխատունակության նպաստի հարցով Դատարանը Մարին լը Պենին մեղավոր է ճանաչել Ամփոփվել են Գյումրու ավագանու ընտրությունների ընթացքում ընտրախախտումները․ ինչ է հայտնի Արեգակի վրա գրանցվել է 5 հզոր բռնկում. ապրիլը կսկսվի գեոմագնիստական փոթորիկներով 1 զոհ, 1 վիրավոր. վթար Երևան-Մեղրի ճանապարհինԶոհվել է11 մարդ, փրկվել է 4-ը․ ՆԳՆԾանոթ ու միաժամանակ անհայտ … կարմիր փողով ՏՏ ատրճանակ Մեդվեդևը նշել է Եվրոպայի գլխավոր ռուսաֆոբներին «Հրաժեշտ Ղարաբաղի հետ» «Եվրոինտեգրացիան» վերածվում է Հայաստանի թուրքական կլանմանԱրտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Մի sms էլ ՔՊ-ական պատգամավորը կստանա Փաշինյանի վերջի սկիզբը. զավակները խժռեցին հեղափոխությունը Հատուկ օպերացիա Երևանում․ ինչ է հայտնի «Քաղպայմանագրին» ջախջախեցին Փարաքարում և ԳյումրիումՋոկովիչը սենսացիոն պարտություն կրեց 19-ամյա Մենշիկից Miami Open-ի եզրափակչում Ազատագրվել է Արցախի նշանավոր վանքերից մեկը՝ Դադիվանքը․ պատմության այս օրը (31 մարտ)Գերմանիայի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդ Կրակոցներ՝ Սյունիքում․ տուն է վնասվել (լուսանկար)Հայաստանը նախատեսու՞մ է անդամավճար վճարել ՀԱՊԿ բյուջե. ԱԳՆ–ի մեկնաբանությունը Լույս չի լինի 8 ժամ որոշ հասցեներում ջուր չի լինելուՌԴ-ն գրոհել են ուկրաինական անօդաչուները․ իրավիճակը՝ երկրում Ռուբեն Մխիթարյանը կմիանա Վարդան Ղուկասյանին ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Ռուսական ռուբլու բարձր փոխարժեքը՝ այսօրՍպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ Ինչպե՞ս բուլինգի ենթարկված փոքրիկ Գագան գրավեց ամբողջ աշխարհը Հորոսկոպ. ապրիլի գլխավոր աստղագուշակային իրադարձությունները Թուրքիայում արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու պահանջով ստորագրահավաք է սկսվելՄեսսիի գոլի շնորհիվ «Ինտեր Մայամի»-ն հաղթել է «Ֆիլադելֆիա»-ին Մխչյան գյուղի տներից մեկում հրդեհ է բռնկվել. այրվել է տան տանիքը և ավտոտնակում կայանած «Opel»-ըԹրամփը միանգամայն վստահ է, որ ԱՄՆ-ը կստանա Գրենլանդիան Իրանի և Թուրքիայի նախագահները քննարկել են տարածաշրջանային հարցերԷրդողանն ու Ալիևը հեռախոսազրույց են ունեցել Սպանություն՝ Չարենցավանում․ կա նաև 4 վիրավոր Աշխարհի ամենաթանկարժեք խաղացողների խորհրդանշական հավաքականը՝ ըստ Transfermarkt-իՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են Որքան մարդ է մասնակցել Գյումրու և Փարաքարի ընտրություններին 17:00-ի դրությամբ Պարեկների կողմից ոստիկանություն տեղափոխված 3 քաղաքացիների մոտ հայտնաբերվել են թմրամիջոցներ և կաթոցիչներ ՔՊ-ի վստահված անձը հրաժարվում է ցույց տալ իր պահած թղթերը․ վեճ տեղամասում Ահազանգ ենք ունեցել, որ 8 րդ համարի քվեաթերթիկը չի տրամադրվում մարդկանց Իմ ու թիմակիցներիս նկատմամբ որոշակի բաներ կա պլանավորված, փորձում են գյումրեցիներին ապակողմնորոշել